tanel rannalaOmandasin akadeemilise hariduse ja kire visuaalsete lahenduste ning eneseväljenduse hõlbustamise vastu Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide graafika erialal. Pärast õpinguid töötasin 5 aastat joonistus- ja kunstiõpetajana Sally Stuudio kunstikoolis. Hetkel olen vabakutseline kunstnik ja Joonmeedia.Ee tegevdisainer ning asutaja.

Käin 2009. aastast alates sündmustel graafiliselt visualiseeritud kokkuvõtteid joonistamas. Korraldan ka organisatsioonides töötubasid visualiseerimistehnikate õppimiseks ja joonistuspõhiste kommunikatsiooni ning dialoogi tööriistade praktiseerimiseks, et hõlbustada mis tahes töö, protsessi, kohtumise või projekti läbiviimist.

Lisaks pakun joonistuspõhiselt animeeritud videoklippide loomise teenust, mis on kasulik ideede esitlemiseks. Kujundan ka graafiliselt disainitud turundus- ja kommunikatsioonivahendeid ning illustreerin visuaalseid ankruid erinevate materjalide ilmestamiseks. Samuti kujundan koostöös programmeerijaga veebilehekülgi, tegelen foto-, video- ja audioproduktsiooniga ning dokumenteerin video- või audiotehnika abil sündmusi.

Visualiseerimise põhiliseks väärtuseks pean meediumi lihtsust ja kõigile kättesaadavust. Ideede tabamine ja jagamine, märkmete visandamine ning piltide ja sõnade abil paberil mõtlemine, on hea viis suhtlemisprotsesside hõlbustamiseks ja eneseväljenduseks. Omandades lihtsaid visualiseerimistehnikaid, saad Sa üha enam tööriistu oma visuaalse mõtlemise tööriistakasti, mille tulemusena suudad kõne nähtavaks, selgeks ja mõistetavaks teha. Ühtlasi toimivad pildid ka mälu toetajana, kuna (tervik)pilt on kõigil osapooltel silme ees.