Sisene

Logi sisse

Kasutajatunnus *
Salasõna *
Remember Me

Arendus

Arendus

Eestis tehtud juhtimisuuringute järeldustest lähtuvalt keskendume teadmiste ja oskuste rakendamisele ning inimeste kaasamisele arendusse. Meie koolitused on arendustegevuse osa, nende kasu sõltub sellest, kuidas nad haakuvad organisatsiooni üldise strateegia ja juhtimispraktikaga.

Äri-, toote- või meeskonnaarendus  on omavahel seotud pidevad protsessid. Aitame hoida arendust tähelepanu fookuses, analüüsida hetkeolukorda, avastada ja teadvustada ning kavandada tulevikku. Teeme seda läbi konsultatsiooni, mentorluse ja coachingu nii juhtide kui meeskondadega.

alt

  • Stressi Profiil (SP) on arvutipõhine ankeet, mille abil saab analüüsida inimeste stressisituatsiooni.
  • SP analüüsib sügavuti psühhosotsiaalset töökeskkonda ja üldist stressi taset.
  • SP abil on võimalik saada teavet inimese enesetunde kohta tööl, erinevate gruppide kööstööst, stressi koormusest, stressiga toimetulekust, muutuste taluvusest, tervise seisundist, stressisümptomitest jne.
  • SP kasutatakse indiviidi kui ka gruppide ja organisatsioonide stressi põhjuste ja halvenenud tervisliku seisundi analüüsimiseks. SP näitab ära, millised on grupi või organisatsiooni tugevad küljed ning mida tuleks parandada ja arendada. Saadud informatsioon võib olla alguseks tegevuskava koostamisel grupile või organisatsioonile.
  • SP on üks enamkasutatud stressi mõõtmise instrument Rootsis.
  • SP põhjal on kirjutatud mitu doktori väitekirja ning avaldatud kümmekond artiklit
linking_skills

Igale juhile on vajalikud teatud oskused, mille valdamisest sõltub kogu meeskonna edukus. Meeskonda ühendavate oskuste mudel kirjeldab, millised need oskused on. 360° tagasisidele tuginev oskuste profiil võimaldab neid oskusi hinnata ja on aluseks juhi isiklikule arengupgrogrammile.

Profiili põhjal analüüsib juht ennast coachi abiga ning koos kavandatakse programm, mis keskendub meeskonna jaoks olulistele kuid juhi isikus tagasihoidlikult esindatud oskuste arendamisele.

Team Management Systems pakub tõhusat tööriista meeskonna analüüsiks - Kõrge energiaga meeskonna mudelit. Seda saab kasutada  coachinguks nii juht kui ka meeskond.

Kõrge energiaga meeskonna mudel on välja töötatud tuhandete juhtide küsitluste põhjal. Neist selgus, et kõik juhid otsivad vastuseid üsna sarnastele baasilistele küsimustele. Mergerisson ja McCann koondasid need küsimused terviklikuks mudeliks. Vastuste otsimine neile olulistele küsimustele annab meeskonna hetkeseisundi kirjelduse ja võimaldab luua arengukava energia suurendamiseks.

Mina sain coachingu sessioonidelt kaasa kotitäie “lõvikonserve” ja selge sihi. Meie vestlused aitasid mul selgelt sõnastada, mis tegelikult on tähtis ja selgelt välja öelda, mida ma tahan. Õppisin mõned uued meetodid, kuidas protsesse juhtida ja kiiremini, selgemalt ja lihtsamalt jõuda soovitud eesmärgini. Boonusena leidsin veel sisemist jõudu ja julgust, mida eesmärkide saavutamisse suunata.

Siirad tänud!

Stina Kivistik 
MarkIT Holding AS Teeninduskvaliteedi juht

Coachimine oli minu jaoks võõristav sõna -  treenimine, midagi füüsilist, nagu spordis. See, et vaimses tegevuses ja juhtimises saab kedagi treenida, tundus kummaline. Nüüd tean, et coaching, see on oskuslik küsimuste küsimine, inimese suunamine küsimustega.

Enne coachingut arvasin, et minu probleem on hoopis teises kohas. Kui leidsin õige probleemi üles, mis siis tegelikult on viltu, oli see ahaa elamus. Lahendused tulid juba loomulikult. Need olid minu enda see olemas, aga ma ei osanud neid üksinda üles leida.Läbi küsimuste  küsimise, läbi mõtlemise analüüsimise sai hakata lahendusi otsima, lausa mitu varianti välja mõelda, kuidas edasi minna. Ja ma mõtlesin need ise välja.

Igasugused nõuanded on kellegi teise mõtted ja ideed,  mis mind liikuma ei pane. Kui ma olen ise lahendused välja mõelnud, siis need ei ole võõrad, on minu omad ja panevad mind liikuma.

Alguses oli müür ees – mul ei ole lahendusi, mida mina saan teha – siis coahing avas mu silmad nagu kassipojal – jah, saan küll teha. Minu jaoks igati kasulik kogemus, ma arvan, et mul läks superhästi.

Merike Sepp 
Balti Logistika AS teenindusjuht

Einstein:“Hullumeelsus on teha samu asju ikka ja jälle sama moodi ning oodata erinevat tulemust“

coachingCoaching on välja kasvanud lahenduskesksest lühiteraapiast, selle sisuks on konkreetse probleemi lahendamine või  lahendamisefektiivsuse tõstmine.

Coaching pakub tõhusat tuge isikliku ja professionaalse potentsiaali avastamiseks ja realiseerimiseks, tegutsemissuuna leidmiseks, motivatsiooni turgutamiseks ja püstitatud eesmärkide elluviimiseks.
Coaching'u  üldine eesmärk on tõsta juhtimisvõimekust, saavutada teadvustatum, eesmärgipärasem ja efektiivsem juhtimine.

Üks coachingu vorme on GROW mudel
G – goal ehk eesmärk.
R – reality ehk hetkeolukord.
O – obstacles and options ehk takistused ja lahendused.
W – who, what, when and will ehk kes, mida, millal ja mis tahtega (motivatsioon).

Individuaalse coachingu käigus sõnastatud ülesanded jäävad juhi arenguülesandeks. Meeskonna coachingu puhul vahelduvad kohtumised meeskonnaga ning meeskonnaliikmetega regulaarselt. Osa teemasid võib olla kasulik käsitleda ka koolituse vormis. Koolituste valik ja planeerimine toimub  meeskondliku coachingu käigus.

Coaching'u kestus:
Individuaalse sessiooni pikkus on 1 tund.
Grupisessioonide pikkus 2-4 tundi, maksimaalselt 6 tundi.
Arendusprogrammi pikkus soovitavalt mitte alla 6 kuu.

Coaching'u tulemus
Coaching aitab leida vajalikke ressursse seestpoolt, kaasates probleemi lahendamiseks eelkõige klienti ennast, olgu selleks indiviid või grupp. Kui klient töötab ise coach’i  abiga muudatuste mudelit välja, siis tema võime otsuseid teha ja muudatusi ellu viia kasvab oluliselt.

Pakume coachingut eesti, vene ja inglise keelest. Pikemate programmide raames ka saksa, soome, rootsi ja taani keeles.

mka_ja_joonmeedia_motivatsioon

Coaching pildis valmis Fast Leader'i "Keskjuhtide motivatsioonipäeval"
Autor: Siiri Taimla joonmeedia.blogspot.com


Deap LeadMis see on?
Deep Lead on juhtide arendamise programm, mis toetab süvatasandil õppimist ehk oma hoiakute muutmist. Aluseks 360 kraadi tagasisidel põhinev liidrivõimekuse profiil.
Süvajuhtimise käsitluse ja selle rakendusprogrammi lõi soome pedagoogikateadlane Vesa Nissinen oma doktoritöös. Mudel on Soome kaitseväe koolituses kasutust leidnud alates aastast 1998 ja levinud väga kiiresti ka teistesse õppeasutustesse ja äriorganisatsioonidesse. Süvajuhtimise põhimõtteid ja programmi mõju on uuritud mitmes ülikoolis,  sel teemal on kaitstud mitmeid doktoritöid. Edulood paljudest soome ja rahvusvahelistest ettevõtetest, kes on rakendanud Deep Lead programmi, räägivad enda eest.  

climb_a_mountinKellele see programm on mõeldud?
Kesk- ja tippjuhtidele ja juhtimismeeskondadele
Kui kaua see kestab?
Standardprogrammi kestus on 1 aasta, mille sisse mahub 4 seminaripäeva vahepealsete koduülesannetega.
Mis keeles me seda teeme?
Eesti, inglise, soome, vene keeles.
Kes seda läbi viib?
Ülo Vihma - Deep Lead esindaja Eestis,  akrediteeritud treener.
Programmi kaugem eesmärk on:
aidata juhtidel jõuda nõustajakesksest enesearendusest isejuhtimiseni.


Programmi sisu ja vorm:

  1. päev - süvajuhtimise kontseptuaalne alus. Iga osaleja isiklik nõusolek ja motivatsioon programmis osalemiseks. Selgitused programmiSelle järel, enne teist päeva, täidetakse 360° tagasiside küsimustik.  Küsimustik täidetakse elektroonselt ja töödeldakse Soomes.
  2. päev - tagasiside  alusel koostatud isikliku juhtimisprofiili tõlgendus ja arengueesmärgi sõnastamine. 
  3. päev - vaheraport.
  4. päev - programmi lõpu eel, vahetult enne viimast seminari tehakse kordusprofiil. Uue profiili analüüs, oma saavutuse hindamine ja jätkuva arengueesmärgi sõnastamine; meeskondlik kokkuvõte programmist. Programmis osalejate motiveerimine enesearendamise jätkamiseks iseseisvalt ja süvajuhtimise põhimõtete rakendamiseks organisatsiooni teistel juhtimistasanditel.


Deap lead
 
Lisaks põhiprogrammile soovitame toetada juhtide arengut vaheseminaridega, mis on sisult individuaalne ja grupinõustamine (coaching). Paraja sagedusega toimudes aitavad nad hoida arengufookust ja tugevdada meeskonda. Eesti kogemuse järgi on kasulik korraldada vaheseminare kord kuus nendel kuudel, mil pole põhiprogrammi seminare. 
 
Igal inimesel, kaasa arvatud juhil, on raske oma hoiakuid ja harjumusi muuta. Kursus aitab seda teha eesmärgipäraselt ja tõhusalt. Aastase programmi järel tehtud uus juhtimisprofiil näitab juhile tema senise pingutuse vilja ning aitab uusi sihte seada. Erinevad edulood (http://www.deeplead.com) kinnitavad, et selle tulemusena arenevad mitte ainult juhid, vaid ka juhtimismeeskonnad ja organisatsioonid tervikuna.