Praegu on kõige pimedam aeg meie kliimas. Kuldne sügis on läbi ja pehme lumine talv pole veel saabunud. Käime tööl, maksame arveid, hoolitseme pere eest, käime trennis, kuulame sõbra muret, ajame asju ja oleme tublid. Aga aina tihedamini hommikul mõtleme, et milleks tõusta? Miks minna tööle? Magaks lihtsalt edasi. Ei viitsi autohooldusesse minna. Ei viitsi tagasi helistada. No lihtsalt ei jaksa enam...Pime on, ja külm, ja rõske, ja tavaline.

Vastuse leiab pisikestest asjadest. Energia on meie sees ja meie ümber kogu aeg olemas. Seda tuleb lihtsalt märgata. Pakun mõned variandid, kust seda leida võib:


pinoy-kid-laughing-300x300Naerata iga päev! - inimesele tänaval, telefonis, müüjale, töökaaslasele koridoris, trennikaaslasele, võõrale lapsele, oma lähedasele.
Kallista vähemalt 4 inimest päevas! - tervitamiseks, tänamiseks, soovimiseks, toetamiseks.
• Tee midagi uut! - mine teise trenni, söö teistsugust toitu, pane end teistmoodi riidesse, osale vabatahtlikuna põnevateemalises töörühmas, mine tee proovisõit oma unistuste autoga, mine vanni hommikul, mine tööle auto asemel ühistranspordiga, püüa anda terve päeva ainult jaatavaid vastuseid, kuula teistsugust muusikat, hüppa batuudil, proovi hakkama saada üks päev ühtegi krooni kulutamata.
• Mängi midagi! - jalgpalli, lauamängu, piljardit, wii-d, arvutimängu, peitust, kitarri või klaverit, kedagi teist, kassi või koeraga, lapsega, sõbraga, koos oma mehe või naisega.
• Anna endast rohkem kui oodatakse! - lase naeratades keegi järjekorras ette või liikluses vahele, kingi midagi ilma põhjuseta armsale inimesele, too lilli, paku abi, jaga kellegagi oma lõunat, jaga oma viimase aja head elamust kolleegi või sõbraga, anna nõu, anna jootraha, anna ära asjad, mida sa enam ei vaja.
• Hoia endas ainult positiivseid mõtteid! - usu, et suudad; eelda, et läheb hästi; ole veendunud, et sa oskad; meenuta, kuidas miski sul viimati õnnestus; soovi teistele sisimas head; paku lahendus ja hoidu kritiseerimast; täna ennast hea tulemuse eest; mõtle neile inimestele ja asjadele, mis sul olemas on; püüa märgata ilu oma kodus, tööl, inimeste juures, looduses; kujutle oma ideaalpäeva.
• Tee midagi ise! - kujunda ja kleebi õnnitluskaart; küpseta leib või kook; korralda õhtusöök sõpradele; koo või heegelda; kujunda oma kodu ümber; tee ettepanek; tee midagi meeletut; tee kõik sahtlid ja kapid korda; tee kellelegi midagi, mida tead, et ta vajab; istuta taim; tee nalja; õmble midagi; tee sõbrale plaat tema lemmikmuusikaga; tee savikojas endale või sõbrale kruus.

Ja laula, mine tantsima, kuula oma lemmikmuusikat hästi kõvasti, sõida linnast välja...

Energiat andis ka praegu see – lihtsalt energiast kirjutamine ja sellele mõtlemine :)