Teemal „Mis on äri eemärk?“ on arutletud ja seda tehakse kindlasti ka edaspidi. Seni on kõlama jäänud kaks valdavat ja võistlevat seisukohta. Ühed väidavad, et äri on kasumi teenimine ja teised, et äri eemärgiks on selle jätkusuutlikkus.

plantTänapäeva maailmas on tekkinud ka kolmas suur seisukoht – äri peab toetama ühiskonda. Sel puhul kasutatakse mõisteid vastutustundlik, eetiline või väärtuspõhine investeerimine. 7.03.11. Äripäevas on sel teemal mitu artiklit, kus ühes tutvustatakse ka ÜRO vastutustundliku investeerimise programmiga liitunud investeerimisfondi Limestone Funds. Need arengud haakuvad meie firma põhiväärtustega. Praktikas väljendub see selles, et pakume sotsiaalsfääris tegutsevatele organisatsioonidele (koolid, lasteasutused, haiglad, vastavad MTÜ-d) koolitusi neile jõukohaste hindadega. Samuti oleme loobunud koolitamast ettevõtteid, kelle toodang või teenus põhjustab tänases Eestis suuri sotsiaalseid probleeme, nagu kasiinod ja alkoholitootjad. Lähtume lihtsast analoogiast, et kui me igapäevaelus ei viska prahti metsa alla, ei sõbrusta pättide ja maffiaga ega ahista kaaskodanikke, siis ei tee me seda ka oma äris.

Limestone New Europe SRI indeksifond koosneb firmadest, kelle puhul arvestatakse eetilisusega. Rõõmustav oli lugeda, et fond on 17% kasumis.