Sisene

Logi sisse

Kasutajatunnus *
Salasõna *
Remember Me

Kogemusõpe

 banner4x1kokkamine


Koos kokkamas

Toidustuudios, turismitalus või vabas õhus.
Toidu ühine valmistamine ja söömine on igivana inimesi liitev tegevus. Suhtumises toitu avaneb inimeste sügavam olemus. Koolitusel hindame igaühe rollieelistusi meeskonnatöös ja vaatame, kuidas need töö käigus avalduvad. Koos kokates läbime kõik ühistegevuse olulised faasid planeerimisest kokkuvõtteni.
Menüü kavandamisel ja toidualaste teadmiste täiendamisel on abiks 2012 aasta parima kokaraamatu autor, tunnustatud toiduajakirjanik Heidi Vihma.


banner4x1vesi

 Koos vee peal või vee all

Eestis või Soomes, Rootsis, Maltal või Egiptuses.
Vajadus taluda tuult ja vihma ning ületada hirmu toob inimestest selgemalt esile iseloomuomadused. Aitame igaühel leida üles oma parem pool, suurendame valmisolekut aidata teisi ning vastu võtta abi, kus vaja. Raskuste ületamine teiste abiga liidab rohkem kui tuhat sõna. Veematkamine, seilamine üksikule saarele, sukeldumine ka neile, kes pole kunagi varem vee all käinud.


banner4x1 metsas

Koos metsas

Otsida aaret, orienteerudes maastikul kaardi või gepsuga, lahendada mõistatusi, proovida oma osavust, ronida köiel, tõusta teiste toel ja julgustusel kõrgele masti tippu – metsaseiklustel ja maastikumängudel on sadu variatsioone ja imeline mõju inimeste meeltele, vallandades kiirelt positiivse energia

banner4x1matk

Koos MATKAL

 Toimugu retk üks päev või mitu, jala, hobuste või mootori abil, teekonna planeerimine, teel olemine ja ootamatustega toime tulemine paneb üksteist kuulama, arvestama ja abistama. Kaasa võetakse sealt kapaga muljeid, uusi teadmisi ja laiem silmaring. Ning loomulikult palju-palju rohkem teadmisi kaaslastest.

banner4x1abi

Koos head tegemas

Toeta nõrgemat, osale talgutel, algata heategevus – üllad mõtted ja ühiskasule suunatud tegevus tõstab enesetunnet ja organisatsiooni mainet. Selleks ei pea olema sotsiaalne ettevõtja, et ühiskonnale kasu tuua. See töö kiidab kindlasti tegijat.

 banner4x1 joonistamine


Koos joonistamas

Visuaalne intelligentsus on olemas ja avaldub meis kõigis. On tore näha, kuidas joonistavad ka need, kes ei ole ennast iial joonistajaks pidanud. Lusti ja rõõmu on selles tegevuses palju. Joonistada saab kõike, isegi probleeme, mõtteid ja suhteid, seda saab teha üksiti ja grupiti. Üksteist joonistades hakkavad inimesed rohkem ka üksteisele mõtlema, muutuvad empaatilisemaks. Piltide kaudu avanevad mõttemaailmad ja tulevad esile väärtused.


banner4x1laul

Koos musitseerimas

Koos muusikat tehes ununevad argimured. Kes teeb häält, kes lööb rütmi, kes mängib pilli – kõigile on tegevust vastavalt andele ja soovile, alates repertuaarivalikust kuni kontserdini. On ülev tunne, kui hulk inimesi suudab üksteisega kooskõlas helisid tekitada. Musitseerimise rõõm on nakkav ja keegi pole veel sellest rõõmust loobunud.
banner4x1kunst

Koos kunsti tegemas

Värv ja vorm– kaks klassikalist kunstivahendit, millega oleme kõik kokku puutunud. Sestap on lihtne neid ühistegevuses rakendada. Võimalused on pea piiritud, tegemisrõõm suur.  Pärast on veel hea  võimalus  ühisnäitus korraldada, oma tööruume ehtida või vastastikku kingitusi teha.


banner4x1rollid

Koos rollimängus

Pea kõigile meeldib vaadata teatrietendusi või filme, samavõrd meeldib inimestele ka ise näidelda.  Rollimänguks sobivad kõikvõimalikud elusündmused,  muinasjutud ja fantaasiad või ka tööalased olukorrad. Isegi ilma tekstita võib maha mängida vägagi mastaapseid draamasid. Loomulikult on rollimängus ka lõputud võimalused improviseerida ja lustida. Huumor mõjub tervendavalt,  sageli naerdakse veel tükk aega pärast seda, kui mäng on läbi. Naer liidab inimesi parimal moel.
Õppimine, sealjuures ka üksteise tundmaõppimine läbi ühise mängulise tegevuse toimub kaasahaaravalt ja peaaegu märkamatult. Inimeste suhted aga muutuvad sellest märgatavalt paremaks, mis omakorda mõjutab töötulemust positiivses suunas.

KOOS HOBUSEID JUHTIDES

Hobune on erk ja kartlik loom, kes reageerib inimese iga tundevirve, silmavaate ja liigutuse peale. Ta vajab rahulikku, turvalist ja kindlakäelist juhtimist ehk kindlalt (kehtestavalt) käituvat partnerit. Inimese ja hobuse vahel toimub pidev edasi-tagasiside, nagu ka meeskonnaliikmetel omavahel. Hobusega suheldes õpitakse teisi positiivselt mõjutama ning usaldust ja turvatunnet looma, mis on koostöö alus. Aga õpitakse ka ennast tundma. Hobuse reageeringute kaudu saame aimu, mismoodi meeskonnaliikmed võivad meid tajuda ja ka seda, kuidas meie olek, liikumine ja hääl võivad teistele mõjuda. Hobune tajub meie tõelisi tundeid - julgust, ja hirmu, rõõmu ja kurbust, enesekindlust ja ebalemist - ja ta peegeldab neid vahetult andes meile kordumatu elamuse. NB! See ei ole ratsutamise koolitus.

 

Küsi meeskonnakoolitust!
Kirjuta: info@meeskonnakoolitus.ee

- sõnastame õpieesmärgid ja koostame tegevuskava
- käivitame ja koordineerime tegevust kohapeal
- juhime tagasiside andmist, arutelu ja analüüsi
- toome inimestest välja parimad küljed
- teadvustame õpikogemuse ja teeme järeldustest kokkuvõtte
- valime grupi suurusele ja tegevusele sobiva koha
- korraldame kogu logistika
- varume vajalikud vahendid

Kogemusõppel põhinev meeskonnatreening on koolitus, kus õpitakse meeskonnale antud ülesande täitmise analüüsist. Mis tähendab, et õppimine algab siis, kui mäng on läbi. Ülesannete mängulisus loob tiimis positiivse õhkkonna, mis soodustab õppimist, kuid sisuline õppimine toimub läbi tegevuse reflektsiooni ja analüüsi, mille järeldused saab üle kanda igapäevatöösse. Koolituse käigus analüüsime muu hulgas tiimiliikmete individuaalseid käitumismustreid, rollijaotusi tiimis, juhtimise ja koostoimimise erinevaid tahkusid, mida teades ja arvestades sujub igapäevane koostöö ladusamalt.

Meeskondlikud ülesanded ühe- või kahepäevase koolituse juures

Meeskonnamänge saab teha nii siseruumides kui värskes õhus ning ülesandeid on erineva keerukuse ja kestusega. Oluline on, et valitakse tiimile õpieesmärke silmas pidades sobivad ülesanded, analüüsi ja järeldusi võimaldavad kõik neist. Meeskondlikud ülesanded võivad olla seotud väga erinevate teemadega:

Koolitaja: Ülo Vihma

 

Meeskondlikud mängud või seiklused koos koolitusega

Pikemaid ja keerulisi seikluseid või mänge, mis nõuavad põhjalikku ettevalmistust ja tehnilisi vahendeid aitavad korraldada meie partnerid, kes on selle valdkonna parimad:
Seiklusministeerium www.seiklusministeerium.ee
360 kraadi seiklused www.360.ee

Küsi meilt meeskonnakoolitust!
Kirjuta: info@meeskonnakoolitus.ee

meeskonnatreening banner