Sisene

Logi sisse

Kasutajatunnus *
Salasõna *
Remember Me

Kogemusõpe

Koostöötreening välitingimustes on väga levinud kogemusõppe viis. Seda saab teha ka talvel. Külm, vihm või lumi ei tohiks kohutada neid meeskondi, kes soovivad ennast arendada karmis konkurentsis püsimiseks. Pakume talveks oma klientidele valikut metsaseiklusi, matku ja muid talviseid tegevusi koostöö kogemiseks ja õppimiseks. Uudisena on meil välja pakkuda telksauna püstitamine, mida saab teha aastaringi.
Muidugi saab talvist kogemusõpet teha ka ruumides. Kui pidada silmas aastalõppu või uue aasta alustamist, siis sobib selleks eriti hästi meeskondlik kokkamine. Samuti on talvel kosutav teha naerukoolitusi kaamose ja stressi vähendamiseks.

 

Loe edasi

Koos kokkamas

 Toidustuudios, turismitalus või vabas õhus.
Toidu ühine valmistamine ja söömine on igivana inimesi liitev tegevus. Suhtumises toitu avaneb inimeste sügavam olemus. Koolitusel hindame igaühe rollieelistusi meeskonnatöös ja vaatame, kuidas need töö käigus avalduvad. Koos kokates läbime kõik ühistegevuse olulised faasid planeerimisest kokkuvõtteni.
Menüü kavandamisel ja toidualaste teadmiste täiendamisel on abiks 2012 aasta parima kokaraamatu autor, tunnustatud toiduajakirjanik Heidi Vihma.


Loe edasi

 Koos vee peal või vee all

 Eestis või kaugemal, praegu pigem soojal maal.
Vajadus taluda tuult ja vihma ning ületada hirmu toob inimestest selgemalt esile iseloomuomadused. Aitame igaühel leida üles oma parem pool, suurendame valmisolekut aidata teisi ning vastu võtta abi, kus vaja. Raskuste ületamine teiste abiga liidab rohkem kui tuhat sõna. Veematkamine, seilamine üksikule saarele, sukeldumine ka neile, kes pole kunagi varem vee alla käinud.


Loe edasi

Koos metsas

Eestimaal.
Otsida aaret, orienteerudes maastikul kaardi või gepsuga, lahendada mõistatusi, proovida oma osavust, ronida köiel, minna üle järvejää või tõusta teiste toel ja julgustusel kõrgele masti tippu – metsaseiklustel ja maastikumängudel on sadu variatsioone ja imeline mõju inimeste meeltele, vallandades kiirelt positiivse energia

Loe edasi

Koos retkel 

Eestimaal või kaugemal
Toimugu retk üks päev või mitu, jala, kelguga või mootori abil, teekonna planeerimine, teel olemine ja ootamatustega toime tulemine paneb üksteist kuulama, arvestama ja abistama. Kaasa võetakse sealt kapaga muljeid, uusi teadmisi ja laiem silmaring. Ning loomulikult palju-palju rohkem teadmisi kaaslastest.

Loe edasi

Koos head tegemas

 Eestimaal Toeta nõrgemat, osale talgutel, algata heategevus – üllad mõtted ja ühiskasule suunatud tegevus tõstab enesetunnet ja organisatsiooni mainet. Selleks ei pea olema sotsiaalne ettevõtja, et ühiskonnale kasu tuua. See töö kiidab kindlasti tegijat.

 

Loe edasi

Koos joonistamas

Eestimaal Sees või väljas.
Visuaalne intelligentsus on olemas ja avaldub meis kõigis. On tore näha, kuidas joonistavad ka need, kes ei ole ennast iial joonistajaks pidanud. Lusti ja rõõmu on selles tegevuses palju. Joonistada saab kõike, isegi probleeme, mõtteid ja suhteid, seda saab teha üksiti ja grupiti. Üksteist joonistades hakkavad inimesed rohkem ka üksteisele mõtlema, muutuvad empaatilisemaks. Piltide kaudu avanevad mõttemaailmad ja tulevad esile väärtused.


Loe edasi

Koos musitseerimas

Eestimaal Sees või väljas.
Koos muusikat tehes ununevad argimured. Kes teeb häält, kes lööb rütmi, kes mängib pilli – kõigile on tegevust vastavalt andele ja soovile, alates repertuaarivalikust kuni kontserdini. On ülev tunne, kui hulk inimesi suudab üksteisega kooskõlas helisid tekitada. Musitseerimise rõõm on nakkav ja keegi pole veel sellest rõõmust loobunud.
Loe edasi

Koos kunsti tegemas

Eestimaal, igal pool. Vajadusel ka kunstiateljees.
Värv ja vorm– kaks klassikalist kunstivahendit, millega oleme kõik kokku puutunud. Sestap on lihtne neid ühistegevuses rakendada. Võimalused on pea piiritud, tegemisrõõm suur.  Pärast on veel hea  võimalus  ühisnäitus korraldada, oma tööruume ehtida või vastastikku kingitusi teha.


Loe edasi

Koos rollimängus

Eestimaal. Nii sees kui väljas.
Pea kõigile meeldib vaadata teatrietendusi või filme, samavõrd meeldib inimestele ka ise näidelda.  Rollimänguks sobivad kõikvõimalikud elusündmused,  muinasjutud ja fantaasiad või ka tööalased olukorrad. Isegi ilma tekstita võib maha mängida vägagi mastaapseid draamasid. Loomulikult on rollimängus ka lõputud võimalused improviseerida ja lustida. Huumor mõjub tervendavalt,  sageli naerdakse veel tükk aega pärast seda, kui mäng on läbi. Naer liidab inimesi parimal moel.
Õppimine, sealjuures ka üksteise tundmaõppimine läbi ühise mängulise tegevuse toimub kaasahaaravalt ja peaaegu märkamatult. Inimeste suhted aga muutuvad sellest märgatavalt paremaks, mis omakorda mõjutab töötulemust positiivses suunas.

 

Kui see on sinu siht, siis võta meiega ühendust!


Mida pakume:
- sõnastame õpieesmärgi ja kavandame päeva
- käivitame tegevuse kohapeal
- modereerime päeva, vahendame vestlust ja arutelu
- toome inimestest välja parimad küljed
- võtame päeva kokku ja teadvustame õpikogemuse
- valime grupi suurusele ja tegevusele sobiva koha
- korraldame kogu logistika
- varume vajalikud vahendid
 

Kogemusõppel põhinev meeskonnatreening on koolitus, kus õpitakse meeskonnale antud ülesande täitmise analüüsist. Mis tähendab, et õppimine algab siis, kui mäng on läbi. Ülesannete mängulisus loob tiimis positiivse õhkkonna, mis soodustab õppimist, kuid sisuline õppimine toimub läbi tegevuse reflektsiooni ja analüüsi, mille järeldused saab üle kanda igapäevatöösse. Koolituse käigus analüüsime muu hulgas tiimiliikmete individuaalseid käitumismustreid, rollijaotusi tiimis, juhtimise ja koostoimimise erinevaid tahkusid, mida teades ja arvestades sujub igapäevane koostöö ladusamalt.

Meeskondlikud ülesanded ühe- või kahepäevase koolituse juures

Meeskonnamänge saab teha nii siseruumides kui värskes õhus ning ülesandeid on erineva keerukuse ja kestusega. Oluline on, et valitakse tiimile õpieesmärke silmas pidades sobivad ülesanded, analüüsi ja järeldusi võimaldavad kõik neist. Meeskondlikud ülesanded võivad olla seotud väga erinevate teemadega:

Koolitaja: Ülo Vihma

 

Meeskondlikud mängud või seiklused koos koolitusega

Pikemaid ja keerulisi seikluseid või mänge, mis nõuavad põhjalikku ettevalmistust ja tehnilisi vahendeid aitavad korraldada meie partnerid, kes on selle valdkonna parimad:
Seiklusministeerium www.seiklusministeerium.ee
360 kraadi seiklused www.360.ee

Küsi meilt meeskonnakoolitust!
Helista: +372 5662 0404 Moonika
Kirjuta: moonika[at]meeskonnakoolitus.ee

Loe edasi