Koos kokkamas
Toidustuudios, turismitalus või vabas õhus.
Toidu ühine valmistamine ja söömine on igivana inimesi liitev tegevus. Suhtumises toitu avaneb inimeste sügavam olemus. Koolitusel hindame igaühe rollieelistusi meeskonnatöös ja vaatame, kuidas need töö käigus avalduvad. Koos kokates läbime kõik ühistegevuse olulised faasid planeerimisest kokkuvõtteni.
Menüü kavandamisel ja toidualaste teadmiste täiendamisel on abiks 2012 aasta parima kokaraamatu autor, tunnustatud toiduajakirjanik Heidi Vihma.
Koos vee peal või vee all
Eestis või Soomes, Rootsis, Maltal või Egiptuses.
Vajadus taluda tuult ja vihma ning ületada hirmu toob inimestest selgemalt esile iseloomuomadused. Aitame igaühel leida üles oma parem pool, suurendame valmisolekut aidata teisi ning vastu võtta abi, kus vaja. Raskuste ületamine teiste abiga liidab rohkem kui tuhat sõna. Veematkamine, seilamine üksikule saarele, sukeldumine ka neile, kes pole kunagi varem vee all käinud.
Koos metsas
Otsida aaret, orienteerudes maastikul kaardi või gepsuga, lahendada mõistatusi, proovida oma osavust, ronida köiel, tõusta teiste toel ja julgustusel kõrgele masti tippu – metsaseiklustel ja maastikumängudel on sadu variatsioone ja imeline mõju inimeste meeltele, vallandades kiirelt positiivse energia
Koos MATKAL
Toimugu retk üks päev või mitu, jala, hobuste või mootori abil, teekonna planeerimine, teel olemine ja ootamatustega toime tulemine paneb üksteist kuulama, arvestama ja abistama. Kaasa võetakse sealt kapaga muljeid, uusi teadmisi ja laiem silmaring. Ning loomulikult palju-palju rohkem teadmisi kaaslastest.
Koos head tegemas
Toeta nõrgemat, osale talgutel, algata heategevus – üllad mõtted ja ühiskasule suunatud tegevus tõstab enesetunnet ja organisatsiooni mainet. Selleks ei pea olema sotsiaalne ettevõtja, et ühiskonnale kasu tuua. See töö kiidab kindlasti tegijat.
Koos joonistamas
Visuaalne intelligentsus on olemas ja avaldub meis kõigis. On tore näha, kuidas joonistavad ka need, kes ei ole ennast iial joonistajaks pidanud. Lusti ja rõõmu on selles tegevuses palju. Joonistada saab kõike, isegi probleeme, mõtteid ja suhteid, seda saab teha üksiti ja grupiti. Üksteist joonistades hakkavad inimesed rohkem ka üksteisele mõtlema, muutuvad empaatilisemaks. Piltide kaudu avanevad mõttemaailmad ja tulevad esile väärtused.
Koos musitseerimas
Koos muusikat tehes ununevad argimured. Kes teeb häält, kes lööb rütmi, kes mängib pilli – kõigile on tegevust vastavalt andele ja soovile, alates repertuaarivalikust kuni kontserdini. On ülev tunne, kui hulk inimesi suudab üksteisega kooskõlas helisid tekitada. Musitseerimise rõõm on nakkav ja keegi pole veel sellest rõõmust loobunud.
Koos kunsti tegemas
Värv ja vorm– kaks klassikalist kunstivahendit, millega oleme kõik kokku puutunud. Sestap on lihtne neid ühistegevuses rakendada. Võimalused on pea piiritud, tegemisrõõm suur. Pärast on veel hea võimalus ühisnäitus korraldada, oma tööruume ehtida või vastastikku kingitusi teha.
Koos rollimängus
Pea kõigile meeldib vaadata teatrietendusi või filme, samavõrd meeldib inimestele ka ise näidelda. Rollimänguks sobivad kõikvõimalikud elusündmused, muinasjutud ja fantaasiad või ka tööalased olukorrad. Isegi ilma tekstita võib maha mängida vägagi mastaapseid draamasid. Loomulikult on rollimängus ka lõputud võimalused improviseerida ja lustida. Huumor mõjub tervendavalt, sageli naerdakse veel tükk aega pärast seda, kui mäng on läbi. Naer liidab inimesi parimal moel.
Õppimine, sealjuures ka üksteise tundmaõppimine läbi ühise mängulise tegevuse toimub kaasahaaravalt ja peaaegu märkamatult. Inimeste suhted aga muutuvad sellest märgatavalt paremaks, mis omakorda mõjutab töötulemust positiivses suunas.
KOOS HOBUSEID JUHTIDES
Hobune on erk ja kartlik loom, kes reageerib inimese iga tundevirve, silmavaate ja liigutuse peale. Ta vajab rahulikku, turvalist ja kindlakäelist juhtimist ehk kindlalt (kehtestavalt) käituvat partnerit. Inimese ja hobuse vahel toimub pidev edasi-tagasiside, nagu ka meeskonnaliikmetel omavahel. Hobusega suheldes õpitakse teisi positiivselt mõjutama ning usaldust ja turvatunnet looma, mis on koostöö alus. Aga õpitakse ka ennast tundma. Hobuse reageeringute kaudu saame aimu, mismoodi meeskonnaliikmed võivad meid tajuda ja ka seda, kuidas meie olek, liikumine ja hääl võivad teistele mõjuda. Hobune tajub meie tõelisi tundeid - julgust, ja hirmu, rõõmu ja kurbust, enesekindlust ja ebalemist - ja ta peegeldab neid vahetult andes meile kordumatu elamuse. NB! See ei ole ratsutamise koolitus.
Küsi meeskonnakoolitust!
Kirjuta: info@meeskonnakoolitus.ee
- sõnastame õpieesmärgid ja koostame tegevuskava
- käivitame ja koordineerime tegevust kohapeal
- juhime tagasiside andmist, arutelu ja analüüsi
- toome inimestest välja parimad küljed
- teadvustame õpikogemuse ja teeme järeldustest kokkuvõtte
- valime grupi suurusele ja tegevusele sobiva koha
- korraldame kogu logistika
- varume vajalikud vahendid